Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles Eesti lipu 135. aastapäeva hommikul Toompeal Kuberneri aias toimunud pidulikul lipuheiskamisel, et sinimustvalge on saanud lahutamatuks osaks meie rahvast, identiteedist ja iseolemisest. Ta lisas, et see on side, mis hoiab koos eelmisi ja järgmisi põlvkondi.

„Eesti lipp on meie sümbol, mida on kandnud eelmised ja kannavad tulevased põlved ning mis tähendab vabadust, iseseisvust ja püüdlusi jääda siin maailmas kestma,“ märkis Henn Põlluaas.

„Eesti lipp kujutab usku, lootust ja armastust. Usku enda rahvasse, iseolemisse, tugevusse ja tahtesse. Lootust jääda püsima ja helgele tulevikule. Armastust meie maa ja kõikide vastu,“ rääkis esimees.

Põlluaas märkis oma kõnes, et käesolev aasta on mitmeski mõttes juubeliaasta. „Lisaks lipu 135. aastapäevale möödus sajand Eesti parlamendi tegevuse algusest ja 150 aastat tagasi toimus esimene üldlaulupidu,“ ütles ta. Samuti tõi esimees esile kolmekümne aasta möödumist nii Balti ketist kui ka päevast, mil üle pikkade aastate taas sinimustvalge Pika Hermanni torni heisati.

„Hoidkem seda lippu ja neid värve südames ning ärgem iialgi laske sel lipul maha kukkuda,“ ütles Põlluaas.

Riigikogu esimeheks valitud Henn Põlluaas laskis ametisse astudes taastada endise olukorra, kus Valges saalis lehvivad neli sinimustvalget lippu. Selle peale läks Reformierakond väge täis ja nõudis oma isandate regaalide tagasi toomist. Uute Uudiste andmetel taotlevad nad seda Riigikogu juhatuselt siiani.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama