Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon

17.11.2015

Riiklikult olulise küsimuse „Eesti Vabariigi suveräänsuse arutelu“ Riigikogus 19.novembril

27 aastat tagasi 16.novembril 1988 võttis toonane Ülemnõukogu vastu „Iseseisvusdeklaratsiooni“, mis andis võimsa tõuke meie vabaduse taastamiseks. Paraku tuleb tõdeda, et Eesti riigi 97. aastapäeval ja taasiseseisvumise 24. aastapäeval peame suveräänsuse küsimuse tooma taas poliitilise arutelu keskpunkti, sest Konservatiivse Rahvaerakonna hinnangul oleme hetkel olulistes küsimustes oma suveräänsusest loobunud.

„Aastast 2004, kui me astusime Euroopa Liitu, oleme suure osa oma iseseisvusest kahjuks Brüsselile ja Euroopa Komisjonile ära delegeerinud, seda nii finants-, sotsiaal- kui ka  migratsiooniküsimustes. Kolm neljandikku seadustest ja direktiividest tuleb tänaseks Brüsselist, meie siin Riigikogus kahjuks vaid vormistame neid,“ ütleb Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni juht Martin Helme. „Näeme siin ka selget vastuolu Eesti põhiseadusega ning 2003. aastal rahvalt saadud mandaadiga Euroliitu astumiseks.“

Konservatiivide hinnangul valitseb Euroopa Liidu juhtkonnas selgelt föderalistlik liin, mis on ahendanud liikmesriikide otsustamisvabaduse pea olematuks. Erakond leiab, et Eesti riigi suveräänsust peab suurendama, mitte vähendama ning selleks ei pea me kelleltki luba küsima, vaid lihtsalt ise nii otsustama. Eurointegratsioon on jõudnud maani, kust edasi ei saa enam rääkida suveräänsest Eesti riigist vaid piiratud autonoomiaga europrovintsist, Konservatiivse Rahvaerakonna hinnangul vajame me ausat arutelu ja põhimõttelist otsust, kas me rahvana nõustume sellise teega või soovime Suurbritannia eeskujul oma otsustusõigust Brüsselist tagasi võtma hakata.

Seetõttu tuleb Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ettepanekul Riigikogus 19. novembril 2015 päevakorda oluliselt tähtsa riikliku küsimusena ,,Eesti Vabariigi suveräänsuse arutelu”. Riigikogu Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon poolt võtavad sõna fraktsiooni esimees Martin Helme, külalistena ajaloodoktor Jaak Valge, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lektor ja SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid ja EKRE fraktsiooni aseesimees ning Eesti -Vene piirilepingu ekspert Henn Põlluaas.

Igal Riigikogu liikmel on õigus esitada igale ettekandjale üks küsimus, seejärel alustatakse  läbirääkimisi mis lõpevad fraktsioonide esindajate sõnavõttudega.

Rohkem infot

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme

533 00002

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama