Täna kuulutati Tallinnas toimuva ettevõtlusfoorumi pidulikul auhinnagalal välja Eesti väikeettevõtjate möödunud aasta parimad. Parim naisettevõtjaks valiti Konservatiivse Rahvaerakonna Saaremaa ringkonna esimees Maria Kaljuste.

“Olin juba nominendina õnnelik ega osanud enamat loota,” ütles Kaljuste ajalehele Meie Maa. “Töö on olnud ränk, toonud kaasa verd ja pisaraid, aga andnud ka häid tulemusi. Muidugi on suur rõõm, et seda on märgatud!”

Oma ettevõtmisega alustas nelja lapse ema Maria Kaljuste kaks aastat tagasi. Esialgu valmis toodang kogukonna köögis, kus valmistati 30 liitrit siirupit ja äädikat ning 200 liitrit mahla. Sellele järgnes võit kohalikul, Saaremaa hoidistekonkursil: angervaksasiirup sai kolmanda ja leedriõiesiirup teise koha. Toona kasutas ettevõtlik naine käsitsi tehtud silte ja taaskasutatud taarat.

“Edasi registreerisin koduköögis toidu valmistamise, liitusin Saaremaa Turundusühinguga, Saare OTT-iga. Kogused kasvasid, tehtud sai ilusad sildid, valmis koduleht ja triipkoodid. Kirjutasin hulganisti projekte PRIA-sse ja LEADER-isse, kus esialgu mind välja naerdi.”

Järjekindlus aga viis sihile ja peagi soetas Kaljuste juba LEADER-i abiga 1100- ja 2200-liitrised anumaid siirupi ja äädika valmistamiseks ning säilitamiseks. Nüüd on mahutite mõõt 6300 liitrit ja tehase avamine on plaanitud lähinädalatesse.

Orissaares tegutsev kohalik käsitöötoidu ettevõte OÜ Metakor ja selle toodang on tänaseks pälvinud palju tähelepanu. Kaljuste juhtimisel on valminud muu hulgas Lääne-Eesti parimaks toiduaineks tunnistatud vaarikaäädikas, tema angervaksasiirupit segati Prantsusmaa filmifestivali Cabourg-Amour’i tervitusjoogi sisse ning Saaremaa ettevõtluskonverentsil aasta lõpus tunnustas SEB pank ettevõtet ning selle juhti kui tublit alustajat.

Loe edasi Meie Maast!

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama