Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon on Euroopa Liidu niinimetatud päästepaketi osas skeptiline, ütles EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Siim Pohlak.

“Kui mõni rahvus hindab midagi oma vabadusest kõrgemalt, siis ta kaotab oma vabaduse. Ja iroonia seisneb selles, et kui see on kas mugavus või raha, mida ta kõrgemalt hindab, siis kaotab ta ka selle. See armastatud briti kirjanikule kuuluv tsitaat võiks võtta ju lühidalt kokku Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna positsiooni antud teemal,” ütles Pohlak.

“Ma ei hakka varjama, et EKRE fraktsioon on kogu selle päästepaketi osas skeptiline. Kui nii pakett kui Euroopa Liidu järgmise perioodi eelarve on alles läbirääkimiste suhteliselt algfaasis, tuleb olla tähelepanelik just võimalike kõrvalmõjude suhtes, mida see protsess endaga kaasa võib tuua. Me ei vaidlusta, et Euroopa majandus vajab abi ja tuge praegu, aga meile on ülioluline, et Euroopa Liidu majanduse taaskäivitamise kavaga ei kaasneks täiendavat föderaliseerumist. Mida rohkem otsustusõigust anname Eestist ära Brüsselisse, seda rohkem kaotab meie riik ja rahvas, isegi kui saame selle pealt lühikest rahalist kasu.”

Pohlaku sõnul on EKRE endiselt seisukohal, et Euroopa Liit peab olema ja peab jääma rahvusriikide liiduks, mitte liikuma liitriigi poole.

“Rohkem Euroopat ei tähenda automaatselt tugevamat Euroopat, nagu meie liberaalidest kolleegid kipuvad naiivselt arvama. EKRE ei toeta Euroopa Liidu üleste maksude kehtestamist ja olukorda, milles peaksime hakkama maksma kinni teiste riikide võlgu või leiaksime end seisust, kus näiteks maksuküsimuste juures loobutakse ühehäälsuse põhimõttest. Täna on neid muresid arvesse võetud ja nagu ma ütlesin, Euroopa majandus vajab turgutamist ja EKRE fraktsioon toetab valitsust ja soovib peaministrile jõudu Eesti positsioonide esindamisel.”

UU

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama