Uus siseminister Alar Laneman astus kolmapäeval Riigikogu ees ametivande andmisega ametisse.

Peaminister Jüri Ratas soovis uuele ministrile kiireks tööleasumiseks jõudu. “Pikka kohanemisaega Alar Lanemanil ei ole, sest valitsuse töögraafik on tihe ning elluviimist ootavad mitmed olulised otsused,” ütles ta.

Alar Laneman on taasiseseisvumisjärgse Eesti Kaitseväe üks ülesehitajaid. Ta on Kaitseväes teeninud mitmete üksuste ja asutuste juhina, olles 2002–2007 kaitsejõudude peastaabi ülem. Pärast kaitseväeteenistust on Laneman osalenud kodumaise kaitsetööstuse alaliidu loomisel ning töötanud lahingroboteid tootvas ettevõttes MILREM. Alates 2019. aastast on Laneman Riigikogu liige. Ta on lõpetanud Rootsi Kuningriigi Sõjaväeakadeemia (2001) ja Kaitseuuringute Kolledži Londonis (2008).

Alar Lanemani sõnul kavatseb ta ministrina edasi minna senise siseministri algatustega: jätkata sisejulgeoleku reservi loomist, suurendada piirivalve võimekust ja ohjeldada sisserännet.

„Peame püüdlema selle poole, et Eesti oleks maailma turvalisim riik. Selleks tuleb muu hulgas tagada, et üleilmse rahvaste rändamise käigus ei tekiks meie riigis suletud elanikegruppe. Eesti saab lubada ainult nii palju sisserändajaid, kui me suudame edukalt lõimida,“ ütles Laneman.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama