Esmaspäeval, 24. veebruaril toimub Tallinna vanalinnas seitsmendat korda vabariigi sünnipäevale pühendatud tõrvikurongkäik.

Kogunemine algab kell 18 Vabaduse väljakul. Rongkäigu algus on kell 19, mil kõlab Eesti hümn ja sõna võtab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

Rongkäik liigub läbi vanalinna tänavate ning jõuab ligi tund pärast algust tagasi Vabadussõja võidusamba jalamile, kus peetakse pidupäevakõnesid ja üles astuvad Merit Männiste ja Renate ning EKRE segakoor.

Tõrvikuid jagatakse enne rongkäigu algust kohapeal, samuti on rongkäigus laulmiseks saadaval lauluraamatud. Korraldajate kinnitusel võib rongkäigule tulla ka oma tõrvikuga, samuti võib kaasa võtta Eesti rahvuslippe. Plakatid ning vabariigi aastapäevale sobimatu sümboolika ja loosungid palutakse jätta koju.

Vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäik on Sinise Äratuse ja EKRE suurim iga-aastane ettevõtmine. Esimene rongkäik toimus 2014. aastal. Iga aastaga on rongkäik toonud kokku üha rohkem rahvuslasi nii Eestist kui ka välismaalt. 2018. aastal osales rongkäigus ligi 6000 inimest ning eelmisel aastal, mil rongkäigule järgnenud kontserdil astus üles Tõnis Mägi, juba ligi 10 000.

Tõrvikurongkäigu ühe korraldaja, EKRE Riigikogu fraktsiooni esimehe Siim Pohlaku sõnul on rongkäigule oodatud kõik Eestit armastavad inimesed.

„Tegemist on kogu eesti rahva ühise peoga, et tähistada eestlaste vabadust ja iseotsustusõigust. Tõrvik ehk teejuht pimeduses on eestlaste vabadusvõitluse sümbol ja tõrvikuvalguses läbi linna sammuv rongkäik on austusavaldus Eesti vabaduse eest võidelnud ja rahvusriigi loonud esiisadele,“ ütleb Pohlak.

TÕRVIKURONGKÄIGU LEHEKÜLG FACEBOOKIS

VIDEO 2019. AASTA TÕRVIKURONGKÄIGUST

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama