Tartu rahulepingu sõlmimise 99. aastapäevale pühendatud tõrvikurongkäigust Tartus 2. veebruaril võttis osa ligi tuhat inimest.

Rongkäik algas Tartu Kaubamaja juurest Küüni tänavalt kell 18 ning liikus mööda Küüni tänavat Raekoja platsile. Raekoja platsil võtsid sõna EKRE aseesimees Jaak Madison, EKRE Tartu ringkonna esimees ja Tartu volikogu liige Indrek Särg, Tartu Rahu Põlistamise Seltsi esimees Osvald Sasko, EKRE Lääne-Virumaa ringkonna esimees ja Rakvere volikogu liige Anti Poolamets, Tartu volikogu liige ja muusik Indrek Kalda, EKRE Tartu ringkonna aseesimees Merike Lumi, ajaloolane Jaak Valge, näitleja Malle Pärn, Eesti Vabaduspartei-Põllumeestekogu juhid Märt Kunnus ja Rein Koch.

Sõna võtnud Jaak Madisoni sõnul ei ole valitsusel mingit põhjust ratifitseerida Eesti ja Venemaa vahel uut piirilepet. „Meil ei ole kiiret. Me oleme 99 aastat elanud kehtiva piirilepingu järgi, milleks on Tartu rahuleping. Keegi ei saa öelda, et see leping ei kehti,“ ütles EKRE aseesimees Jaak Madison. „Iga poliitik, iga minister ja iga poliitik, kes püüab sõlmida Venemaaga uut piirilepingut on reetur ja selleks ta jääb,“ ütles Madison. „Ma loodan, et valitav Riigikogu ei anna Mikserile enam võimalustki saada välisministriks.“

EKRE Tartu piirkonna esimees Indrek Särg ütles, et Tartu rahuleping maailma esimene rahuleping, mille üheks pooleks on rahvusriik. Ta meenutas neid Eesti ajaloos tähtsat rolli mänginud mehi eesotsas Jaan Poskaga, kes suutsid Nõukogude Venemaaga soodsatel tingimustel kokku leppida.

Rongkäigu korraldajad olid Tartu Rahu Põlistamise Selts, Eesti Vabaduspartei-Põllumeestekogu ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Tartu ringkond.Tõrvikuringkäik Tallinnas toimub 24. veebruaril 2019 algusega kell 20 Vabaduse väljakult!

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama