Laupäeval, 19. septembril toimub Tartus, hotell Dorpati konverentsikeskus konverents „Üks tont käib ringi mööda Euroopat – rändetont“, kus võetakse luubi alla immigratsiooni mõjud.

Konverentsi esinejateks on Helsingi ülikooli emeriitprofessor Timo Vihavainen, Tartu ülikooli professor Raul Eamets, Eesti Vabariigi siseminister Mart Helme, Eesti Vabariigi Riigikogu esimees Henn Põlluaas, õigusteadlane Varro Vooglaid, Tartu Ülikooli tudeng Fedor Stomakhin ja ajaloolane, Riigikogu liige Jaak Valge.

Konverentsi korraldaja Jaak Valge sõnul on kõigis Euroopa demokraatlikes riikides tekkinud poliitilised jõud, kes pööravad sisserändeküsimustele tõsist tähelepanu.

„Rahvuskonservatiivse hoiaku puhul ongi see põhimõtteline küsimus. Ent peavoolumeedias on immigratsioon endiselt tont, mille tagajärgedest rääkida ei taheta. Samas oli 2019. aastal Eesti positiivne rändesaldo idaslaavi kultuuriruumi ning kolmanda maailma riikidega nii suur, et sama olukorra jätkumisel oleks juba kaheksa aasta pärast meil juures justkui nende riikide kodanikest koosnev Pärnu suurune linn,“ ütleb Valge.

„Tõsist diskussiooni teemal, kas oleme kujunenud olukorraga rahul, pole tekkinud, küll aga on ilmunud palju kriitilisi artikleid kavatsetavate sisserändepoliitika sammude kohta. Tegelikult peaks sisserännet käsitlema kõigist aspektidest. Konverentsi nimi – rändetont – ei tule sellest, et me peaksime igasugust sisserännet kartma, aga sisseränne ei pea olema tont, millest rääkida ei sobi, ega ka tontlik, ehk toimuma nii, et me ei teagi, mis toimub ning kuhu see viib.“

 

Kliki siia, et vaadata konverentsi Facebooki lehekülge! 

 

KONVERENTSI AJAKAVA

Aeg: 19. september 2020
Koht: Tartu, hotell Dorpati konverentsikeskus

1. Timo Vihavainen. Kuidas on immigratsioon muutnud Lääne ühiskondi? 14.05-14.50

2. Jaak Valge. Neli müüti sisserände kohta. 14.50-15.20

3. Raul Eamets. Kas Eesti vajab tarka rändepoliitikat? 15.20-15.50

4. Varro Vooglaid. Immigratsioon ja õhtumaade traditsioonilised väärtused. 15.50-16.20

Kohvipaus 16.20-16.40

5. Fedor Stomakhin. Õpiränne Tartu ülikooli välisüliõpilaste näitel. 16.40-17.10

6. Henn Põlluaas. Immigratsioon ja rahvusriik. 17.10-17.40

7. Mart Helme. Viimase kümnendi demograafilised protsessid ja Eesti Vabariigi rändepoliitika. 17.40-18.10

Arutluspaneel 18.10-18.40

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama