Ruuben Kaalep

Olen üles kasvanud Tartus ja Otepää Looduspargis. Liitusin rahvuslastega 16-aastaselt, kui minust sai Eesti Leegioni Sõprade Klubi ja Eesti Rahvusliku Liikumise aktivist. Peagi pärast Eesti Rahvusliku Liikumisega liitumist valiti mind ka selle juhatusse.

Olin 2012. aastal üks EKRE ja rahvusliku noorteliikumise Sinine Äratus asutajaid. Konservatiivse Rahvaerakonna loomisel valiti mind mitu korda erakonna juhatusse. Olen olnud Sinise Äratuse esimees aastail 2013–2014 ja 2016–2019, selle aja jooksul sai noorte rahvuslaste algatatud vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäigust võimas traditsioon. Sestpeale olen saanud hindamatu kogemuse nii Eesti rahvuslaste tugevaks poliitiliseks jõuks ülesehitamisel kui ka suhtlemisel mõttekaaslastega mujalt Euroopast.

2017. aastal valiti mind EKRE ridades Tartu linnavolikogusse, kus olin hariduskomisjoni ja põhimääruskomisjoni liige. Alates 2019. aastast teenin Eesti rahvast XIV Riigikogu liikmena. Kuulun Riigikogu väliskomisjoni ja olen Euroopa Liidu asjade komisjonis asendusliikmeks. Juhin Riigikogus sõnavabaduse toetusrühma.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama