Kolmapäeval, 24. veebruaril toimub Tallinna vanalinnas kaheksandat korda vabariigi sünnipäevale pühendatud tõrvikurongkäik.

Kogunemine algab kell 18 Vabaduse väljakul. Rongkäigu algus on kell 19, mil kõlab Eesti hümn ja sõna võtab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme.

Rongkäik liigub läbi vanalinna tänavate ning jõuab ligi pool tundi pärast algust tagasi Vabadussõja võidusamba jalamile, kus peetakse pidupäevakõnesid ja üles astuvad Merit Männiste ja EKRE segakoor.

Seoses koroonaviiruse leviku ja avalike üritustele kehtestatud piirangutega toimub üritus väiksemas mahus. Korraldajad jagavad osalejatele välja 250 tõrvikut.

Tõrvikurongkäigu ühe korraldaja, EKRE juhatuse liikme Siim Pohlaku sõnul on korraldajad teinud koostööd terviseameti ja politseiga, et tagada üritusel ohutusnõuetest kinnipidamine.

„Paneme osalejatele südametele, et nad teeksid kõik endast oleneva, et koroonaviiruse levikut vältida. Vabaduse väljakul ja vanalinna tänavatel saab liikuda väiksemates gruppides ja hajutatult. Muu hulgas jaotame kohapeal desovahendeid ja näomakse. Usume, et inimesed suudavad ka raskel ajal vastutustundlikult organiseeruda,“ ütles Pohlak.

„Kui peaminister ütleb, et rongkäigu oleks võinud ära jätta, siis meie leiame, et vabariigi sünnipäev on piisavalt oluline sündmus, et traditsiooni järjepidevust hoida. Rongkäik on austusavaldus Eesti vabaduse eest võidelnud ja rahvusriigi loonud esiisadele.“

Esmakordselt teevad korraldajad rongkäigust ka videoülekande, mida saab vaadata Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna sotsiaalmeediakanalites ja portaalis Uued Uudised.

Vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäik on EKRE ja noorteühenduse Sinine Äratus suurim iga-aastane ettevõtmine. Esimene rongkäik toimus 2014. aastal. Iga aastaga on rongkäik toonud kokku üha rohkem rahvuslasi nii Eestist kui ka välismaalt. 2018. aastal osales rongkäigus ligi 6000 inimest ja eelmisel kahel aastal umbes 10 000.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama