Laupäeval, 24. veebruaril algusega kell 19 toimub Tallinna vanalinnas viiendat korda vabariigi sünnipäevale pühendatud tõrvikurongkäik. Riigi juubeli puhul kannab tänavune tõrvikurongkäik sõnumit „Sada aastat seljataga. Tuhat aastat veel”.

Vabaduse väljakult kell 19 liikuma hakkava rongkäigu avab Eesti hümn ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnavõtt.

Rongkäigus lauldakse ühiselt isamaalisi ja armastatud Eesti laule. Ühislaulmise lugusid edastab Tre raadio ja Ring FM-i programm, mida kuuleb Tallinnas sagedusel 105,8 MHz.

Rongkäik viib läbi vanalinna, põigates selleks ajaks osaliselt suletavale Pärnu maanteele. Tund pärast algust jõuab rongkäik tagasi Vabadussõja võidusamba jalamile, kus ühislaulmine jätkub.

Lisaks armastatud ja tuntud eesti lugudele esineb ühe värskeima isamaalise lauluga „See maa” lauljatar Renate Saluste. Sündmusele paneb punkti kitarrist Brad Jurjens, kes esitab kitarril Eesti hümni.

EV100 tõrvikurongkäigust valmib video, mis võetakse üles nii maalt kui ka õhust.

Korraldajad soovitavad rongkäigule võimalusel kaasa võtta rahvuslippe. Plakatid ning vabariigi aastapäevale sobimatu sümboolika ja loosungid palutakse koju jätta.

EKRE juhatuse liikme Siim Pohlaku sõnul on üritusele oodatud kõik Eestit armastavad inimesed.

„Tõrvik ehk teejuht pimeduses on eestlaste vabadusvõitluse sümbol. Jüriööl juhtisid tõrvikud eestlaste malevaid lahingusse võõra võimu ja ideoloogia vastu. Okupatsiooniaastail sai üliõpilaste tõrvikurongkäigust vastupanu sümbol. Nüüd on meil oma riik, aga küsimused rahvusidentiteedist ja enesemääramisõigusest on üha teravamalt päevakorral,“ ütles Pohlak.

„Tõrvikurongkäik teeb vabariigi aastapäevast kogu eesti rahva ühise peo. Seal tärkab teadmine, et eestlaste parimad päevad on alles ees, kui me seda ise tahame.“

Pohlaku sõnul ootavad korraldajad rongkäigule tuhandeid inimesi. Eelmisel aastal oli osalejaid hinnanguliselt üle kolme tuhande.

Tõrvikurongkäiku korraldab Eesti Konservatiivne Rahvaerakond koostöös noorteorganisatsiooniga Sinine Äratus.

LISAINFO
Vaata, mida oodata tänavuselt tõrvikurongkäigult: https://www.youtube.com/watch?v=XMY1mXGAj6o
Mart Helme kutsub tõrvikurongkäigule: https://www.youtube.com/watch?v=cnx7gPiGiFY
Uute Uudiste erilehekülg: http://uueduudised.ee/torvikurongkaik-2018
Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama