Tunnustatud ajakirjanik ja Virumaa Teataja kauaaegne peatoimetaja Aarne Mäe kandideerib 2019. aastal EKRE nimekirjas Riigikokku.

“Varem pole ma poliitilises elus kaasa löönud, sest olen ajakirjanikuna olnud neutraalne vaatleja, vahendaja ja kommenteerija. Aga kuna riigipea kutsus oma Roosiaia vastuvõtul kõiki, sealhulgas ajakirjanikke, poliitikas kaasa rääkima, siis otsustasin kasutada oma põhiseaduslikku õigust,” selgitab Aarne Mäe.

“Kandideerin EKRE ridades, sest see on kõige eestimeelsem erakond. Näen, et ühiskonnas on tekkinud teine ärkamine ja siin ei saa kõrvalvaatajaks jääda. Ma ei häbene olla eestlane ja tahan, et rahvusriik säiliks sellisena, millisena me seda kolmkümmend aastat tagasi ette kujutasime.”

Mäe ütleb, et talle on ametist johtuvalt oluline sõna- ja mõttevabaduse säilitamine.

“Sõnavabadust on tahetud üha enam piirama hakata ning teisitimõtlejaid kiusatakse häbenemata taga. Minu eelis on see, et neutraalse vaatlejana olen näinud aastaid päris lähedalt, kuidas poliitikat tegelikult tehakse.”

Aarne Mäe töötas Virumaa Teatajas 25 aastat, sellest viimased 13 aastat peatoimetajana. Virumaa Teatajast lahkus Mäe tänavu septembris.

Aarne Mäe on olnud Eesti Ajalehte Liidu aastapreemiate jagamisel viis korda nominent ja saanud kaks korda parima arvamusloo autori auhinna. Ta on pälvinud maavanema vapimärgi ja Kaitseliidu tänuordeni, Kultuurkapitali tunnustuse, samuti kaks korda Rakvere linna teeneteplaadi.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama