Tuntud muusik Jaan Sööt otsustas kandideerida Viimsi vallavolikokku EKRE nimekirjas, et mitte jääda kõrvaltvaatajaks olukorras, kus eesti lapsi sõimatakse avalikult ajupestud natsideks.

“Kaua ma seda olukorda ikka kodus kirun, võtan parem ise midagi ette,” põhjendab Sööt poliitikasse minemist.

Söödi kandideerimisotsust kiirendas tänavu juulis ajalehes Sirp ilmunud noorkirjanik Mikk Pärnitsa artikkel „Lühike ülevaade Eestist kui apardheidi riigist“.

„See, kuidas autor suhtus Eesti lastesse ja eestlastesse, oli minu jaoks täiesti arusaamatu. Veelgi vastuvõetamatum oli minu jaoks kultuuriminister Indrek Saare reaktsioon. Sotsialistide ja teiste eestivaenulike jõudude surve on muutunud Eestis nii jõuliseks ja väljakannatamatuks, et pean lihtsalt toetama positiivset ja rahulikul meelel esindatavat konservatiivsust ja rahvuslikkust,” ütles Sööt.

“Järjest rohkem võetakse avalikus ruumis sõna, et eestlane olla on väga paha, eestlane on rahvusena automaatselt nats ja rassist.”

Sööt lisab, et paljud tema tutvuskonnast, lauljad ja teised kultuuriinimesed mõtlevad samamoodi nagu tema. „Aga nad ei julge seda välja öelda, sest siis mõistavad sotsialistid nad hukka ja löövad avalikult risti. Panen kõigile inimestele südamele: ärge kartke avaldada oma arvamust ja seisukohti. Isegi sotsialistist kultuuriminister ütles, et Eestis on sõnavabadus.“

Jaan Sööt on enim tuntud ansambli Jäääär eestvedajana, aga ta on osalenud ka bändides Jääboiler, Lindpriid, Pantokraator ja L’Dorado. Sööt on töötanud Eesti Rahva Muuseumis vanemteadurina ja Viljandi Kultuuriakadeemias muusikaosakonna õpetajana.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama