Portaal Uued Uudised koostöös Tallinna konservatiivide klubiga korraldab 24. mail kella 17 – 20 Eesti Rahvusraamatukogus konverentsi, et uurida, kuidas on jõutud nn tõejärgsesse maailma ja kuidas selle orienteeruda.

Konverentsi peakorraldaja, Uute Uudiste portaali peatoimetaja Urmas Espenbergi sõnul tingis sellise teemavaliku relativistlike, nihilistlike ja konstruktivistlike teooriate vohamine, mis hägustavad tõde ja külvavad ühiskonnas kaost. “Rahvuslik-konservatiivsete jõudude ülesanne kogu maailmas on suunata ühiskonna kulgemine ja väärtused tagasi normaalse arengu ja tõe radadele,” ütleb Espenberg. 

ETTEKANDED

“Tõe probleem filosoofias ja ühiskonnas” (Urmas Espenberg)

“Frankfurdi koolkond ja marksismi uus “pehme” nägu” (Roland Tõnisson)

“Repressiivne tolerants” (Anti Poolamets) 

“Tõejärgne maailm – kuidas ära tunda mis on tõde ja mis vale?” (Mart Helme)

Muusikalisi vahepalu esitab Jaan Sööt. Konverents on pühendatud rahvuslik-konservatiivse portaali “Uued Uudised” 3. sünnipäevale. Rahvuskonservatiivse meedia eluiga on siiski pikem, Uute Uudiste eelkäijaks võib pidada portaali “Terve mõistuse sündikaat”, mis tegutses aastatel 2005-2012 Martin Helme juhtimisel. Rahvuslikku mõtet on edendanud portaal “Rahvuslane”, samuti on meediamaastikul kinnistunud konservatiivne portaal “Objektiiv”, mis alustas tööd 2016. aastal ja mille väljaandjaks on Sihtasustus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama