Täna, 24. veebruaril toimub Tallinna vanalinnas kümnendat korda Eesti vabariigi sünnipäevale pühendatud tõrvikurongkäik.

Kogunemine algab Vabaduse väljakul kell 18. Kogunemise ajal laulavad rahvale Merit Männiste ja Kaupo Männiste.

Rongkäik hakkab liikuma traditsiooniliselt kella 19 paiku pärast Eesti hümni ühislaulmist ja EKRE esimehe Martin Helme pidupäevakõnet.

Tõrvikuid saab Vabaduse väljaku jagamispunktiidest alates kella 18, aga loomulikult võib tulla ka oma tõrvikuga.

Pidupäevale kohaselt võib rongkäigule võtta kaasa suuremaid või väiksemaid Eesti lippe, teretulnud on teleskoopvardaga lipud, mis lehvivad kõrgemal, inimeste peade ja tõrvikute kohal.

NB! Korraldajad paluvad poliitilise sisuga plakatid jätta koju.

Tõrvikurongkäigu üks korraldajaid Riigikogu liige Siim Pohlak ütleb, et iga aastaga on üha rohkem peresid ja sõpruskondi, kes lõpetavad Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud üritustega täidetud päeva üheskoos tõrvikurongkäigul.

„Viimastel aastatel on olnud rõõm näha rongkäigus rohkelt lastega peresid ja noori. See on oluline, sest rahvustunne vajab säilimiseks ja tugevnemiseks traditsioonilisi ühisüritusi ja rituaale,“ ütleb Pohlak.

„Rahvuslike ürituste esirinnas on kindlasti laulu- ja tantsupeod, aga ka tõrvikurongkäik kuulub vaieldamatult nende ilusate isamaaliste sündmuste sekka, mis võimaldab sinimustvalgete lippude ja tõrvikute alla kogunedes kogeda igal aastal uuesti rahvuslikku ühtsustunnet ja meeleolu.“

Tõrvikurongkäik on toimunud 2014. aastast alates ning aastatega on sellest saanud tõeline rahvapidu. Sellest võtavad osa kümned tuhanded inimesed üle Eesti.

Ürituse korraldajad on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja noorteühendus Sinine Äratus.

Tõrvikurongkäigu Facebooki lehekülg: https://www.facebook.com/events/603669581566253

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama