Riigikogus läbis neljapäeval esimese lugemise põhiseaduskomisjoni algatatud riigikogu liikme staatuse seaduse ja kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis sätestab riigikogu liikme õiguse kuuluda kohaliku omavalitsuse volikogusse ja täita volikogu liikme ülesandeid. Eelnõu kaotaks piirangud, mille kohaselt riigikogu liikmed ei või osaleda valla- ja linnavolikogude töös, andes neile taas võimaluse kaasa rääkida oma elukohajärgse kohaliku omavalitsuse üksuse elu korraldamisel.
EKRE esimees Mart Helme ütles, et teda ei veennud esitatud põhjendused, miks Riigikogu liikmed peaksid kohalike omavalitsuste töös osaleda. „Kohalike omavalitsuste autonoomia on asi, mida selgelt Riigikogu liikmete osalemine nende töös hägustab. Ma näen siin väga selget võimuvertikaali ehitamist. See võimuvertikaal ulatub Stenbocki majja ja Stenbocki majast harusid pidi parteikontoritesse, kuhu kogutakse informatsioon sellest, mis on kasulik nendes omavalitsustes, mis on otsustava tähtsusega Eesti elus, ja kas seda informatsiooni saab nii erakonna huvides kui erakonna toetajate huvides kasutada.“
Riigikogu menetlusest langes välja samuti Vabaerakonna fraktsiooni algatatud kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, millega keelatakse “peibutuspardid” ehk riigikogu liikmete kandideerimine kohalikel valimistel. Seega saab ka „pardindus“ valimistel taas rohelise tee.